İLKE e-BÜLTEN | ARALIK 2018

İLKE'de Görev Değişimi


İLKE Derneği’nin mütevelli heyeti başkanlığını yürüten Davut Şanver, görevini derneğin mütevelli ve yürütme kurulu üyelerinden Nihat Erdoğmuş’a devretti.


YEKDER'den

Yeni Kitap

İLEM'DE

Toplumsal Değişim Konuşuldu

İş Ahlakı Araştırması

Açıklandı

İLKE'DEN HABERLER

MAZLUMDER'den İLKE'ye Ödül

İnsan Hakları ve Mazlumlar için Dayanışma Derneği (MAZLUMDER) tarafından verilen İnsan Hakları Ödülleri sahiplerini buldu. İLKE Derneği, Örgütlü Mücadele Ödülüne layık görüldü.

İLKE, Kurumlarıyla 2019'a Hazır

İLKE Derneği ve kurumlarının yöneticileri, 2019 Yıllık Planlama Toplantısında 2018'i değerlendirip 2019 yılı faaliyetlerini planladı.

Tefsir Dersleri Güz Dönemi Tamamlandı

İLKE Derneği'nde artık bir gelenek haline gelen Tefsir Derslerinin Güz dönemi sona erdi. İki haftada bir perşembe günleri yapılan tefsir derslerine yoğun katılım sağlandı.

İKAM'DAN HABERLER

İktisat Yayınları Yazarları Okuyucularıyla Buluştu

İktisat Yayınları tarafından kitapları Türkçeye tercüme edilen Abdulazim Islahi ve Zafar İqbal, İKAM'da düzenlenen etkinlike okuyucuları ile buluşup kitaplarını anlattı.

İKAM'da İlmi Tartışmalar Başladı

İKAM'da Erol Özvar ve Ahmet Faruk Aysan'ın katılımıyla "İslam İktisadı Tarihini Nasıl Çalışmalıyız? Düşünce Tarihi mi? Entelektüel Tarih mi?" başlıklı müzakere toplantısı gerçekleştirildi.

İKAM Heyeti İngiltere'de

İKAM Yürütme Kurulu Başkanı Lütfi Sunar, İKAM Yürütme Kurulu Üyesi Necmettin Kızılkaya ve İLKE Derneği Yürütme Kurulu Üyesi Yusuf Alpaydın İngiltere'de İslam İktisadı alanında çalışmalar yürüten önemli organizasyonları, kurumları ve üniversite bölümlerini ziyaret etti.

KYA'DAN HABERLER

KYA Danışma Kurulu Toplandı

Kurumsal Yönetim Akademisi (KYA) Danışma Kurulu, 2018 faaliyetlerinin müzakeresi ve geleceğe yönelik görüş, öneri ve değerlendirmeler için toplandı.

Akademik Gelişim Seminerlerinin yedincisi, Dr. Öğr. Üyesi Murat ESEN ile “Sosyal Ağ (Network) Analizi” başlığında gerçekleştirildi.

İLEM'DEN HABERLER

Berdal Aral İLEM'deydi

Berdal Aral İLEM'de Son Dönem Osmanlı Hukuk Düşüncesi Seminerleri kapsamında "Metinlerin Diliyle Son Dönem Osmanlı'sının Hukuk-ı Düvel Geleneği" konulu bir sunum yaptı.

İnsan ve Toplum'un Yeni Sayısı Yayımlandı

İnsan & Toplum'un 8. Cilt 4. Sayısı birbirinden değerli 5 makale ve 10 değerlendirme yazısıyla yayımlandı.

Akademik Yazım Atölyesi

İLEM’de lisansüstü çalışmalar yapan araştırmacılara yönelik olarak Begüm İhtiyaryer yürütücülüğünde, 12 saatlik mini Akademik Yazım Atölyesi düzenlendi.

YEKDER'DEN HABERLER

YEKDER Gönüllüleri Buluştu

15. yılını geride bırakan YEKDER'in gönüllüleri, çalışanları ve yöneticilerini bir araya getiren Hasbihâl programı, dernek merkezinde gerçekleştirildi.

EGP'de Mezuniyet Sevinci

"2017-2018 Eğitimci Geliştirme Programı (EGP)" katılımcıları, dernek merkezinde gerçekleştirilen sertifika töreni ile mezun oldu.

Kongre'de Bildiri Gönderim Tarihi Uzatıldı

Uluslararası İslam Eğitimi Kongresi için bildiri özeti gönderme tarihi 6 Ocak 2019'a ertelendi.

ARAŞTIRMA MERKEZLERİMİZ

KURULUŞLARIMIZ