İLKE e-BÜLTEN | AĞUSTOS 2019

İLKE Mensupları Bayramlaşma Programında Buluştu


İLKE Derneği’nin mütevelli heyeti başkanlığını yürüten Davut Şanver, görevini derneğin mütevelli ve yürütme kurulu üyelerinden Nihat Erdoğmuş’a devretti.


Öğretmen Yaz Akademisi

Tamamlandı

Edeb-Adab Çalıştayı

Yapıldı

İş Ahlakı Dergisi

12. Cilt 1. Sayısı Çıktı

İLKE'DEN HABERLER

İLKE'den İÜ'ye Ziyaret

Mütevelli Heyet Başkanımız Nihat Erdoğmuş, Yönetim Kurulu Başkanımız Lütfi Sunar, İGİAD Başkanı Ayhan Karahan ve İLKE araştırmacısı Hafsa Nur Aslanoğlu İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Ak ve Yardımcısı Prof. Dr. Haluk Alkan'ı ziyaret etti.

İLKE Kütüphanesi Araştırmacıları Bekliyor

Ferah bir çalışma ortamı sunan İLKE Kütüphanesi yaz aylarında da araştırmacıların yoğun ilgisine mazhar oldu. Kütüphanemiz pazar hariç her gün 09:00-22:00 saatleri arasında açık.

İKAM'DAN HABERLER

İslam İktisadı Atölyesi

2019'da sekizinci defa düzenlenecek olan İslam İktisadı Atölyesi bu sene Sakarya Üniversitesi işbirliği ile Sakarya'da yapılacak. Atölyenin teması ise "İslam İktisadının Kurumları" olacak.

İKAM'a Afrika'dan Ziyaret

Al-Huda İslami Bankacılık ve Ekonomi Merkezi (CIBE) Afrika Bölgesel Koordinatörü Tanzila Javed, İKAM'ı ziyaret ederek İKAM koordinatörü Ahsan Shafiq ile görüştü.

Atölye Hazırlıkları Başladı

8. İslam İktisadı Atölyesi düzenleme kurulu toplantısı İLKE merkezinde, organizasyon heyeti ve Sakarya Üniversitesi'nden temsilcinin katılımıyla gerçekleştirildi.

İLEM'DEN HABERLER

İslamcı Dergiler Projesi'nde Bu Ay

İslamcı Dergiler Projesi Ağustos ayında yeni Sözlü Tarih videosu, erişime açılan dergiler ve bir çok yenilikler ile çalışmalarına devam ediyor. Bu ay katalog ve sözlü tarih başlıklarının yanına: İslamcı yayıncılığın serüvenini, dönüm noktalarını, iz bırakan şahsiyetlerini aktardığımız yeni web sayfamız zamantuneli.idp.org.tr; dijital ve matbu arşivde yer alan dergilerin tam listesinin yer aldığı envanter sistemi ets.idp.org.tr eklendi.

İLEM'den Yeni Kitaplar

İLEM Yayınları, üç yeni kitabı daha yayın dünyamıza kazandırdı. "Geçmişten Günümüze Hilafet", "Kudüs: Tarih, Şehir, Toplum" ve "Müslüman Kardeşlerin Yükselişi ve Düşüşü" kitapları çıktı.

YEKDER'DEN HABERLER

Ev Okulu Modellenmeye Devam Ediyor

YEKDER Çocuk Eğitimleri Komisyonu bünyesinde sürdürülen Ev Okulu programı, Ümraniye Doğa Etkinlikleri ve Kültür Derneği tarafından modellenecek.

YEKDER'e Ziyaretler Sürüyor

Uluslararası Üniversite ve Öğrenci Aktiviteleri Destekleme Derneği Başkanı Mustafa Berat Keskin, Kubbe Eğitim Merkezi Genel Müdürü Musab Kaya ve Kubbe Çocuk Eğitimleri Müdürü Tuğba Aygın YEKDER'i ziyaret etti

ARAŞTIRMA MERKEZLERİMİZ

KURULUŞLARIMIZ