İLKE Buluşması Gerçekleştirildi

27 Eylül 2021

İLKE Camiasını bir araya getiren İLKE Buluşması etkinliklerinin ikincisi "Değişen Dünyada İslami Hareketler" teması ile 24-26 Eylül tarihlerinde Yalova'da gerçekleştirildi.


Çalışmaları her yıl genişleyen İLKE kurumlarının üye ve yönetim kadrolarında yer alan gönüllü ve mensupların bir araya geldiği; İLKE mensuplarının Türkiye, İslam Dünyası ve insanlığın sorun ve ihtiyaçlarına bakış açılarını zenginleştirmeye ve ortaklaştırmaya katkı sunan ve bu çerçevede yürütülen kapsamlı çalışmaların vakfın gayesi doğrultusunda gözden geçirilmesine de imkan sağlayan İLKE Buluşması'nın ikincisi, ‘Değişen Dünyada İslami Hareketler’ temasıyla gerçekleşti.


24-26 Eylül 2021 tarihlerinde Yalova'da gerçekleşen buluşma İLKE mensupları ve aile fertlerinin her birinin gönül ve fikir dünyalarını zenginleştiren sunumlar, toplantılar, müzakereler ve etkinlikler ile gerçekleşirmiştir. Buluşmada tema kapsamında davet edilen ilim adamlarından ilham veren konuşmalar gerçekleşirken müzakereler,  sportif etkinlikler ve sosyal faaliyetler düzenledi. 


24 Eylülde başlayan İLKE Buluşması'nın açılış oturumunda İLKE Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Sunar, İLKE Vakfı Mütevelli Heyet Başkanı Nihat Erdoğmuş,İGİAD Yönetim Kurulu Başkanı  Ayhan Karahan, YEKDER Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Türkan ve İLEM Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir Macit açılış konuşmaları ile misafirleri selamlamladı açılış konuşmalarından sonra İLKE Vakfı İletişim ekibinin hazırladığı Hayatın İçinden Belgeseli gala gösterimi de gerçekleştirildi. ikinci gün başlayan seminerlerin ilk oturumunda Vahdettin Işık "İttihad-ı İslam", ikinci Oturumda Taha Kılınç "Müslümanlar Arasında Kardeşlik ve İş birliği Nasıl Geliştirilebilir?", üçüncü oturumunda ise Hüseyin Oruç "Bir Barışı İnşa Etmek: Moro Mücadelesi Nasıl Başarıya Ulaştı?" başlıklarında sunumlarını gerçekleştirdi. İLKE Buluşmasının dördüncü ve son oturumda ise M. Hüseyin Mercan "Günümüzde İslami Hareketlerin Temel Sorunları" başlığını anlattı.


Dilek ve temennilerin dile getirildiği kapanış oturumunun ardından hatıra fotoğrafı çekimi gerçekleştirildi ve İLKE Buluşması 2021 nihayete erdi.

ÜYE KURULUŞLARIMIZ

ARAŞTIRMA MERKEZLERİMİZ