Sosyal Girişimcilik Eğitimi

KGE_Sosyal Giriimcilik

Sivil Toplum Akademisi,
“Sosyal Girişimcilik Eğitimi” düzenliyor.

İLKE Sivil Toplum Akademisi, Kapasite Geliştirme Eğitimleri kapsamında “Sosyal Girişimcilik" eğitimi düzenliyor.


İLKE Sivil Toplum Akademisi olarak sivil toplum kuruluşlarının ihtiyaçları ve yönelimleri doğrultusunda  özel eğitim ve atölyeler düzenliyoruz. Türkiye'de eğitimden sağlığa, insan haklarından çevre ve hayvan haklarına kadar bir çok alanda çalışmalarını sürdüren sivil toplum kuruluşları için Kapasite Geliştirme Eğitimleri'nde bu defa "Sosyal Girişimcilik" konusunu ele alacağız.


- “Girişimcilik ile gönüllülük arasında bir ilişkiden bahsedilebilir mi?”

- “Gönüllü aynı zamanda bir girişimci midir?”

- “Kar amacı gütmeyen bir girişimcilik örneğinden söz edilebilir mi?”


Prof. Dr. Ömer Torlak, hem bu sorulara cevap arayacak  hem de aşağıdaki başlıklar çerçevesinde sosyal girişimcilik konusunu irdelemeye çalışılacaktır:


- Sosyal girişimcilik nedir?

- Herkes sosyal girişimci olabilir mi?

- Sosyal girişimci ve gönüllülük ilişkisi

- Sosyal girişimcilik hikayeleri


19 Kasım 2022 Cumartesi günü 10.00 – 13.00 saatleri arasında İLKE Vakfı’nda düzenlenecek programa katılım için aşağıdaki butona tıklayarak formu doldurabilirsiniz

Kayıt formunu doldurmak için tıklayın

Prof. Dr. Ömer Torlak Kimdir?

Prof. Dr. Ömer Torlak 1961 İstanbul doğumlu. İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden 1982 yalında mezun oldu. 1984 yılında yüksek lisans ve 1991 yılında doktora derecelerini pazarlama alanında İstanbul Üniversitesi’nden aldı. 1996 yılına kadar özel sektörde çalıştı. 1996 yılından itibaren Kırıkkale, Eskişehir Osmangazi ve Çankırı Karatekin Üniversitelerinde görev yaptı. KTO Karatay Üniversitesi’nde rektörlük ve Rekabet Kurumunda başkanlık görevlerinde bulundu. TÜBİTAK Bilim Kurulu üyeliği de yapan Torlak, pazarlama ahlakı, pazarlama tarihi, tüketim kültürü, tüketici davranışları ve pazarlama araştırmaları alanlarında çalışmalarını sürdürmekte ve halen İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde çalışmakta. Evli ve üç evlat sahibi.

Fb TwInst Yt
Tw Inst In World