Suriyeli STK'lar için Kapasite Geliştirme Eğitimleri Başladı

27 Ocak 2017

İLKE, sivil alanın güçlendirilmesi ve STK'ların politik karar süreçlerinde etkin şekilde görev almalarına dönük çalışmalarına devam ediyor

İLKE Kurumsal Yönetim Akademisi, İslam Ülkeleri İstatistik, Ekonomik ve Sosyal Araştırma ve Eğitim Merkezi (SESRIC), Ensar Vakfı, İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) İnsani Yardım Departmanı (ICHAD) ve Suriye Dernekler Platformu ile ortak bir eğitim düzenleyerek uluslararası bir organizasyona imza atıyor.

27 Ocak Cuma, Ensar Vakfı Genel Merkezi'nde 14:00'de başlayan eğitim, 29 Ocak Pazar gününe kadar devam edecek. Alanında öncü ve yenilikçi çalışmalar yapan akademisyenlerin ve uzmanların, Suriyeli STK'lar için Kurumsal Yönetim ve Organizasyon Eğitimi, Dernekler Kanunu, Dernek Muhasebeciliği, STK’lar İçin Gönüllü Yönetimi, STK’lar İçin Medya İletişimi, Mali Kaynak Geliştirme ve Yönetme Eğitimi gibi başlıklarda gerçekleştireceği eğitimlere, İslam dünyasından Sadece Suriye değil, Gazze'den, Arakan'dan, Mısır'dan konuyla ilgili sivil toplum kuruluşları da yoğun katılım gösterdi.

Program, yönetmenliğini Enes Ateş'in yaptığı "Kalıplar ve Çevreler" adlı kısa filmin galasıyla başladı. Ardından, SESRIC Genel Direktörü Musa Kulaklıkaya, İLKE Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Nihat Erdoğmuş, İslam İşbirliği Teşkilatı İnsani Faaliyetler Birimi Türkiye Temsilcisi İbrahim Altan, Ensar Vakfı Genel Müdürü Hüseyin Kader'in selamlama konuşmalarıyla devam etti.

Erdoğmuş, selamlama konuşmalarının ardından Kurumsal Yönetim ve Organizasyon başlıklı eğitimine başladı. Erdoğmuş, STK'lardaki yönetici sorunu üzerine durdu. Verimlilik ve etkinlik icin yıllık yönetim sorgulamaları ve STK'lar arası kıyaslamanın yapılmasının öneminden bahseden Erdoğmuş, STK'larda çalışan personelin performansının sadece eğitimle değil, eğitim dışında kazanılan saha bilgisi ve becerisinden de kazanıldığına vurgu yaptı.

Nihat Erdoğmuş'un eğiti ardından ilk gün sona erdi.

28 Ocak Cumartesi sabah 09:00'da başlayacak ikinci gün eğitimleri; STK’lar İçin Gönüllü Yönetimi Eğitimi, STK’lar İçin Medya İletişimi Eğitimi, Mali Kaynak Geliştirme ve Yönetme Eğitimleri ile 17:00'ye kadar Ensar Vakfı Genel Merkezi'nde devam edecek.

ÜYE KURULUŞLARIMIZ

ARAŞTIRMA MERKEZLERİMİZ