İLKE Bülten 8 Çıktı

09 Ocak 2017

İLKE Derneği kurumlarıyla birlikte yıl içinde gerçekleştirdiği etkinlikleri periyodik bültenlerle hem camiaya hem de İLKE takipçilerine duyurmaya devam ediyor.

2016 yılının son bülteni olan 8. bülten, Ekim- Aralık arasındaki etkinliklerinin detaylarıyla 2017'nin ilk haftasında yayımlandı. Bültende İLKE , İLEM, İGİAD ve YEKDER'in Ekim ayından beri düzenlediği etkinlikler etraflıca yer alıyor.

İLKE; yıl sonuna gelirken İslam İktisadı Araştırma Merkezi'ni (İKAM) kurdu. STK Akademi eğitimleriyle göz doldurdu. İslam Ahlak Düşüncesi (İAD) kapsamında yepyeni eserler yayımladı.

İLEM, yıl boyunca gerçekleştirdiği kongreler, atölyeler ve sempozyumlarla göz doldurdu. Taşköprüzade Sempozyumu, Sakarya'da gerçekleşen 5. Uluslararası Ortadoğu'da Sosyal Düşünce ve Teori Sempozyumu gibi etkinliklerle İLEM, yılın son üç ayında da hareketli günler geçirdi.

İGİAD, Türkiye'de ilk defa gerçekleşen İş Ahlakı Zirvesi'ne ev sahipliği yaptı. Ekim ayından Aralık ayına kadar birçok kuruma ziyaretler düzenleyen İGİAD, mini fuarıyla iş adamlarına sayısız etkinlik düzenledi.

YEKDER, Din Eğitimi Akademisi (DEA) kapsamında bir çalıştay düzenledi. Kurum, Gençlik çalışmaları ve öğretmen atölyesiyle faaliyetlerine hız kesmeden devam etti.

ÜYE KURULUŞLARIMIZ

ARAŞTIRMA MERKEZLERİMİZ