15 Temmuz Yeniden Dirilişimizin Başlangıcı Olsun

14 Temmuz 2017

Bu ezanlar ki şahadetleri dinin temeli
Ebedi yurdumun üstünde benim inlemeli 

15 Temmuz hain darbe teşebbüsünün yıl dönümünde İLKE ve kurumları olarak (İGİAD, İLEM, YEKDER) bedenlerini siper ederek hain darbe girişimini engelleyen şehitlerimizi ve gazilerimizi minnetle anıyoruz.
Toplumların tarihlerinde önemli kırılma noktaları vardır. 15 Temmuz 2016 aksamıyla başlayan askeri darbe kalkışması Türkiye tarihinde böyle bir yere sahiptir. Türkiye Cumhuriyeti'nin seçilmiş hükümetine yönelik FETÖ’nün gerçekleştirmeye teşebbüs ettiği askeri darbe milletimizin feraset ve üstün gayreti ile engellenmiştir. Halkımız, darbelerin toplum mühendisliğinin bir aracı olarak nesilleri yeniden biçimlendirmek için kullanıldığının bilinciyle kendi canından vazgeçerek dinini, vatanını ve nesillerini korumuştur.
İLKE ve kurumları (İGİAD, İLEM, YEKDER) bir medeniyet idraki çerçevesinde insanlara hizmet etmektedir. Toplumsal ve siyasal değişimin meşru sınırlar dahilinde insanların özgür iradeleriyle gerçekleşmesi gerektiğine inanmaktadır. Darbeler ise yaşam tarzlarına ve insan bilinçlerine müdahalenin en aşağılık biçimidir.
İLKE olarak darbeleri ve darbecileri lanetliyor; bedenlerini siper ederek hain darbe girişimini engelleyen aziz şehitlerimizi rahmetle ve gazilerimizi minnetle anıyoruz. Bugün onların bize bıraktığı bu emaneti yüceltmek ve insanlığın, milletimizin ve ülkemizin güzel geleceği için her zamankinden daha fazla çalışmak zamanıdır.

ÜYE KURULUŞLARIMIZ

ARAŞTIRMA MERKEZLERİMİZ