İLKE e-BÜLTEN | KASIM 2020

İLKE'den Adalet Bakanı Gül'e Ziyaret


İLKE Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Sunar ve Yönetim Kurulu Üyeleri Hüseyin Akkuş ve Ümit Güneş'ten oluşan heyetimiz, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül'ü ziyaret ederek Hukuk İzleme Raporu'nu sundular.


İslam Eğitimi Okumaları

Çalışmalarını Hızlandırdı

İLEM'DE

1. Yazı Kampı Tamamlandı

5. Türkiye İş Ahlakı Zirvesi

Düzenlendi

İLKE'DEN HABERLER

Politika Notu 16 Çevrimiçi Panel ile Kamuoyuna Tanıtıldı

İbrahim Hakan Karataş'ın moderatörlüğünde gerçekleşen panelde MEB Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü M. Nezir Gül ve Doç. Dr. Ahmet Faruk Levent ağırlandı.

İLKE Vakfı İstanbul Kalkınma Ajansına Ziyaret Gerçekleştirdi

Lütfi Sunar, Kurtuluş Öztürk, Kadir Yaman ve Merve Bircan'dan oluşan İLKE Vakfı Heyeti İstanbul Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri İsmail Erkam Tüzgen’e kurumsal ziyaret gerçekleştirdi.

Hasan Remzi Eker Zeka ve Zeka Ölçümü Hakkında Yazdı

İLKE Vakfı Araştırma Asistanı Hasan Remzi Eker Zeka ve Zekanın Ölçümü: Anadolu – Sak Zeka Ölçeği İncelemesi başlığını taşıyan yazısında eğitimdeki zeka ölçüm uygulamalarını ele alıyor.

İKAM'DAN HABERLER

İKAM'dan İstanbul Ticaret Odasına Kurumsal Ziyaret

Ziyaret esnasında İKAM'ın gerçekleştirdiği faaliyetler ve 2021 yılında gerçekleşecek olan 9. İslam İktisadı Atölyesi görüşüldü. Ziyaret tarafların iyi niyet temennileri ile son buldu.

İslami Fintech Çalıştayı Gerçekleşti

İKAM, düzenlediği çalıştayların dokuzuncusunu İstanbul Sabahaddin Zaim Üniversitesi İSEFAM ile 21 Kasım 2020 tarihinde gerçekleştirdi. Çok sayıda akademisyen ve genç araştırmacı katıldı.

Albaraka Türk Katılım Bankasına Kurumsal Ziyaret

Görüşmede İslam İktisadı Araştırma Merkezi’nin faaliyetleri, İKAM tarafından düzenlenen İslam İktisadı Atölyesi çalışmaları ve İKAM bünyesinde yer alan İktisat Yayınları konuşuldu.

KYA'DAN HABERLER

Kurumsal Gelişim Eğitim Programı Gerçekleşti

Kurumsal Yönetim Akademisi (KYA) tarafından düzenlenen Güz Dönemi Kurumsal Gelişim Eğitim Programı sona erdi. Program, 19-20-21 Kasım tarihlerinde çevrimiçi gerçekleştirildi.

Sivil Toplum Bibliyografyası Çalışması Sürüyor

Sivil Toplum Bibliyografyası projesi çerçevesinde sivil toplum alanında yazılmış kitap, makale, rapor, tez gibi çalışmaların veri girişi gerçekleştiriliyor.

KYA Yeni Yayınlarıyla Dikkat Çekiyor

“Kurumsal Yönetim El Kitabı”, “Sivil Toplum Kuruluşlarında Gönüllü ve Profesyonel Çalışma”, STK’larda Kurum Kültürü ve Ücretli Çalışanların İş Tatmini” ve daha birçok yayın çıktı.

İLEM'DEN HABERLER

“Gazzâli Düşüncesinde İnsanın Kemâli” Kitabı Raflarda

Ü. Betül Kanburoğlu Ergün bu kitapta İbn Sînâcı psikolojinin Gazzâlî tarafından önemli ölçüde uyarlandığı zeminde ahlâk ve insani yetkinlik düşüncesinin nasıl dönüştüğünü inceliyor.

TYH Sözlü Tarih Görüşmelerine İki Yeni İsim Daha Eklendi

Yazar Sabri Koz ve Tekin Yayınları’nın sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni Elif Akkaya ile gerçekleştirilen görüşmeler de İLEM TV aracılığıyla izleyici ile paylaşıldı.

Nazariyat Dergisinin Yeni Sayısı Çıktı

Nazariyat İslam Felsefe ve Bilim Tarihi Araştırmaları Dergisi’nin 6. Cilt 2. Sayısının çıktI. Yeni sayının konusu "İbn Sînâ Sonrasında Metafizik Gerçekçilik" oldu.

YEKDER'DEN HABERLER

İslami Perspektif ile Toplumsal Değerlere Işık Tutulacak

YEKDER Yayınları bünyesinde çıkacak olan “ADAB Seti” ile İslami değerler ve kavramlara aşinalık kazandırmayı ve İslam adabına uygun davranış edindirmeyi hedefliyor.

Aile Eğitiminin Kapsamı Genişletiliyor

Aileler yararına düzenlenen programda 10 hafta boyunca “Aile İçi İletişim”, “Kur’ân-İnsan ve Toplum” ve “Aile İlmihali” başlıklarıya seminerler gerçekleştiriliyor.

Prof. Dr. Mustafa Gündüz’e Teşekkür Ziyareti

Yönetim Kurulu Başkanı Sedat Özgür ve ekibi geçtiğimiz günlerde (2020-2021) açılış konferansını gerçekleştiren Prof. Dr. Mustafa Gündüz’e teşekkür ziyaretinde bulundu.

ÜYE KURULUŞLARIMIZ

ARAŞTIRMA MERKEZLERİMİZ