9. İslam İktisadı Atölyesi

10 Eylül 2021
İKAM’ın düzenlemiş olduğu “9. İslam İktisadı Atölyesi” 17-19 Eylül 2021 tarihleri arasında İstanbul Ticaret Üniversitesi iş birliği ile düzenleniyor. Bu yılki atölyenin teması “Kalkınma ve Az Gelişmişlik Sorunsalı” olacak. 

İKAM tarafından düzenlenen, İslam iktisadı alanının uluslararası nitelikte prestijli etkinliklerinden olan İslam İktisadı Atölyelerinin dokuzuncusu “Kalkınma ve Az Gelişmişlik  Sorunsalı” temasıyla, 17-19 Eylül 2021 tarihleri arasında İstanbul Ticaret Üniversitesi iş birliği ile gerçekleşecek.Atölye açılış programı ve açılış paneli 17 Eylül 2021’de İstanbul Ticaret Üniversitesi Sütlüce Kampüsünde yapılacak. 
 
Ayrıca, Atölye açılış programında, İslam iktisadı ödülleri de sahiplerini bulacak. Bu yıl dördüncü yılına giren İslam iktisadı ödülleri, 2018 yılından itibaren her yıl araştırma, katkı, uygulama ve tez olarak 4 kategoride verilmektedir. İslam iktisadı alanındaki çalışmaları desteklemek ve nitelikli çalışmaları teşvik etmek amacıyla verilen ödüller kamuoyunda da büyük bir ilgi ve alakayla takip edilmektedir.  
 
9. İslam İktisadı Atölyesi için yapılan yazı çağrısı sonucu bu yıl geçtiğimiz yıllara göre başvuru yapılan ülke ve başvuru sayısında önemli bir artış olduğu görüldürken 23 ülkeden 102 özet başvurusu ile başlayan süreç, tam metinlerin talep edilmesi ve bunlar üzerinden yapılan değerlendirme süreciyle sona erdi. Atölye süreçleri ve program akışı tamamlanmış olup kabul edilen bildiriler ilgililere 18 Eylül tarihlerinde yüz yüze, 19 Eylül tarihinde online olarak sunulacak. 
 
Atölye programına dair detaylı bilgi için tıklayınız.

ÜYE KURULUŞLARIMIZ

ARAŞTIRMA MERKEZLERİMİZ