İLKE Bülten 7 (Temmuz-Eylül 2016)

EDİTÖR KATKIDA BULUNANLAR
YAYIN TARİHİ
Ekim 2016
32 Sayfa

İLKE yerel, ulusal ve uluslararası alanda yaptığı nitelikli çalışmalarla yoluna devam ediyor.

İLKE Bülten’in yedinci sayısında Sivil oluşumların sürdürülebilir politikalar üretmesini, sivil toplum kuruluşlarının işleyişlerinin geliştirilmesini önemseyen İLKE, bu kapsamda mevcut çalışmalarını genişletmek maksadıyla STK Akademisi’ni oluşturdu. Tecrübe paylaşım toplantıları ve kapasite geliştirme eğitimleri ile programların devam etmesi planlanıyor.

İstanbul’daki lisans öğrencilerine yönelik 15 yıldır eğitim programı düzenleyen İLEM, bu yaz ilk defa kapılarını Anadolu’dan gelen öğrencilere açtı. Yoğun katılımla gerçekleşen program lisans öğrencilerini hocalarla bir araya getirdi. Öte yandan İLEM, Hindistan Keşmir Üniversitesi ve Ulusal İslam Üniversitesi ile Yeni Delhi’de yaptığı konferansta İslam Dünyası’nın acil problemlerini uluslararası platformda tartışmaya açtı.

İGİAD ise bu sene iş ahlâkı çalışmalarına getireceği yepyeni bir solukla döneme başlıyor. Türkiye’de ilk kez düzenlenecek İş Ahlâkı Zirvesi’nde, iş ahlâkının nasıl uygulanabileceği ve öğretilebileceği konuşulacak. Zirve, Türkiye’nin önde gelen kamu, özel sektör yöneticileri ve akademisyenlere ev sahipliği yapacak. Yeni eğitim yılında çocuk, genç, yetişkin ve eğitimcilere yönelik düzenlediği programları katılımcı kitlesini daha da genişleterek yoluna devam eden YEKDER, bu dönem de çalışmalarını daha nitelikli hale getirerek diğer kurumlara modellemeyi hedefliyor. Ayrıca geçtiğimiz dönem kurulan DEA (Din Eğitimi Akademisi) bünyesinde bu yıl eğitimcilere yönelik din eğitimi alanında atölye çalışmaları düzenleniyor.

KURULUŞLARIMIZ