İLKE Bülten 13

EDİTÖR KATKIDA BULUNANLAR
YAYIN TARİHİ
Nisan 2018
44 Sayfa

İLKE Bülten’in 13’üncü sayısıyla birlikteyiz. İLKE Derneği, 2018 Bahar döneminde faaliyetlerini hem arttırdı hem de çeşitlendirdi.

Derneğimiz bünyesinde kurulan Kurumsal Yönetim Akademisi (KYA) ilk raporunu yayımladı ve kamuoyuna açıkladı. İslami STK’ların Faaliyetlerindeki “Türkiye’de İslami STK’ların Kurumsal Yapı ve Faaliyetlerinin Değişimi” başlıklı raporda STK’ların son 20 yılı mercek altına alındı. Rapor, İLKE Derneği’nde düzenlenen toplantıyla kamuoyuna tanıtıldı.

Yine KYA tarafından düzenlenen Kurumsal Gelişim Eğitim Programı (KGEP) 2018 Bahar dönemi gerçekleştirildi. Yılda iki defa düzenlenen programda STK çalışanlarına bütçe yönetimi, gönüllü yönetimi ve organizasyon alanlarında üç gün süren eğitimler veriliyor.

İLKE merkezlerinden İKAM da faaliyetlerini sürdürüyor. İslam İktisadı Bibliyografyası Projesi tamamlandı.

Araştırma Yayın Birimi, 15 günde bir internet sitemizde İLKE Görüş Yazıları’nın yayımlanmasını sağlıyor ve her ay yayınlanan Politika Notları’nın müzakere edildiği Gündem Konuşmaları’nı düzenliyor.
İLKE kurumlarından İGİAD 2018 yılı için Asgari Geçim Ücreti (AGÜ)’ni açıkladı. AGÜ ile ilgili ayrıntıları İLKE Bülten’de bulacaksınız.

Kurumlarımızdan İLEM’de Bahar Dönemi eğitimleri başladı. İLEM’de çok sayıda İhtisas Programı ve Okuma Grupları da düzenleniyor. Hilafet Çalıştayı’nda ise Hilafet kurumu çeşitli yönleri ile ele alındı.

İslamcı Dergiler Projesi de tüm hızıyla devam ediyor. Bir yandan Sözlü Tarih Çalışmaları sürdürülürken bir yandan dergilerin temini ve dijitalleştirme çalışmaları yapılıyor. Ayrıca 20-22 Nisan tarihlerinde sempozyum düzenlenecek.

YEKDER de faaliyetlerini çeşitlendirdi. Bu kurumumuz artık okul öncesi eğitim faaliyetleri de organize ediyor.

Sizleri bültenimizle başbaşa bırakırken yeni sayıda görüşmeyi diliyoruz.

KURULUŞLARIMIZ