Bülten

İLKE Bülten 15

İLKE Bülten’in onbeşinci sayısıyla birlikteyiz. Bültenimiz, İLKE Derneği ve kurumları İGİAD, İLEM ve YEKDER’in Temmuz-Eylül dönemi faaliyetlerinden oluşuyor. Bu aylar, İLKE kurumlarının bir yandan yaz mevsimine uygun faaliyetler yaptığı bir yandan da yeni sezonu planladığı yoğun bir dönem oldu.
İLKE Araştırma Yayın Birimi tarafından uzman isimlere hazırlatılan Politika Notları’nın yayını yaz döneminde de devam etti. Şu ana kadar sekiz Politika Notu yayımlandı ve bunların müzakere edildiği Gündem Konuşmaları etkinlikleri düzenlendi.

İLKE Bülten 14

İLKE Bülten’in ondördüncü sayısıyla birlikteyiz. Bültenimiz, İLKE Derneği ve kurumları İGİAD, İLEM ve YEKDER’in Nisan-Haziran dönemi faaliyetlerinden oluşuyor. Bu aylar, İLKE kurumlarının sempozyumlardan seminerlere, kongrelerden atölye çalışmalarına kadar çok sayıda etkinliğe imza attığı yoğun bir dönem.
İLKE Araştırma Yayın Birimi tarafından uzman isimlere hazırlatılan Politika Notları’nın yayını yeni dönemde de devam etti. Şu ana kadar altı Politika Notu yayımlandı ve bunların müzakere edildiği Gündem Konuşmaları etkinlikleri düzenledi.

İLKE Bülten 13

İLKE Bülten’in 13’üncü sayısıyla birlikteyiz. İLKE Derneği, 2018 Bahar döneminde faaliyetlerini hem arttırdı hem de çeşitlendirdi.

Derneğimiz bünyesinde kurulan Kurumsal Yönetim Akademisi (KYA) ilk raporunu yayımladı ve kamuoyuna açıkladı. İslami STK’ların Faaliyetlerindeki “Türkiye’de İslami STK’ların Kurumsal Yapı ve Faaliyetlerinin Değişimi” başlıklı raporda STK’ların son 20 yılı mercek altına alındı. Rapor, İLKE Derneği’nde düzenlenen toplantıyla kamuoyuna tanıtıldı.

İLKE Bülten 12

İLKE Bülteni’nin 12’nci sayısıyla birlikteyiz.
İLKE Derneği, sosyal faaliyetlerin sık yapılmadığı yaz aylarını geride bırakarak yeni sezona hızlı bir şekilde başladı. Yeni dönemde uzun süredir devam eden Gündem Sohbetleri’ne Tefsir Sohbetleri’ni de ekledik. İLKE’de Tefsir Sohbetleri iki haftada bir Yrd. Doç. Dr. İbrahim Halil Üçer öncülüğünde yapılıyor.

İLKE Bülten 11

İLKE Derneği ve kurumlarının (İGİAD, İLEM ve YEDKER) haberlerinin yer aldığı İLKE Bülten 11 yayımlanarak okuyucuyla buluştu. 11. İLKE Bülten’i içine aldığı dönem itibariyle sakin geçen yaz günlerine denk gelmektedir. İLKE ve kurumları bu zaman diliminde değerlendirme ve yeni döneme hazırlık çalışmaları yapmaktadır.
Ramazan bayramının ardından bu sayımızın da kısmetine Kurban Bayramlaşması düştü. İslam İktisadı Araştırma Merkezi (İKAM), yurtiçinde yaptığı etkinlikler kadar yurtdışına düzenlediği ziyaretlerle de İslam İktisadı alanına yeni katkılar vermeye devam ediyor.

İLKE Bülten 10

İLKE Derneği ve kurumlarının -İGİAD, İLEM ve YEKDER-, Bahar 2017 haber ve faaliyetlerini içeren İLKE Bülten 10 yayımlanarak okuyucusuyla buluştu. Her dönemde olduğu gibi bu dönemde de İLKE ve kurumları coğrafyamızın entelektüel birikimine katkı sunarken, iş dünyasında emeğin bereketini paylaşan faaliyetlerine devam etmektedir. Geleceğe yapılacak en önemli yatırımın gençliğe yapılacak faaliyetlerin olduğunun farkında din eğitimi alanında ses getirecek faaliyetlerine devam ediyor.

İLKE Bülten 8 (Ekim- Aralık 2016)

İLKE ve kurumları ulusal ve uluslararası alanda gerçekleştirdikleri organizasyonlarla çalışma alanlarına katkı vermeyi sürdürüyor.

İLKE 2013’ten beri gerçekleştirdiği ve İslam İktisadı Atölyesi’ni daha etkili bir zemine taşımak; İslam iktisadı alanında giderek genişleyen talep ve ihtiyacı karşılamak
amacıyla İKAM’ı kurdu. İlmi Etüdler Derneği (İLEM) ve Türkiye İktisadi Girişim ve İş Ahlakı Derneği (İGİAD)’ın kurumsal destekleriyle kurulan merkezde araştırma, yayın, eğitim, konferans ve çalıştay gibi bir çok faaliyetin sürdürülmesi planlanıyor.

İLKE Bülten 7 (Temmuz-Eylül 2016)

İLKE yerel, ulusal ve uluslararası alanda yaptığı nitelikli çalışmalarla yoluna devam ediyor.

İLKE Bülten’in yedinci sayısında Sivil oluşumların sürdürülebilir politikalar üretmesini, sivil toplum kuruluşlarının işleyişlerinin geliştirilmesini önemseyen İLKE, bu kapsamda mevcut çalışmalarını genişletmek maksadıyla STK Akademisi’ni oluşturdu. Tecrübe paylaşım toplantıları ve kapasite geliştirme eğitimleri ile programların devam etmesi planlanıyor.

Sayfalar

RSS - Bülten beslemesine abone olun.
KURULUŞLARIMIZ