İLKE Gündem Konuşmaları-2 Türkiye-İran İlişkilerin Yeniden Düşünmek

11 Ocak 2018 Perşembe 19:00
Takvime ekle!
İLKE Merkez Bina

İLKE Derneği Politika Notları serisine bir yenisini ekledi. Dr. Serhan Afacan’ın kaleme aldığı "Türkiye –İran İlişkilerini Yeniden Düşünmek” konulu politika notunda Suriye krizi merkezli olmak üzere Ortadoğu’da istikrar ve güven ortamının oluşmasında Türkiye-İran ilişkilerinin önemi üzerinde duruluyor.
Her iki ülkenin karşılıklı beklentileri ve bu beklentileri karşılama kapasitelerinin kritik edildiği metinde Türkiye-İran ilişkilerinin rekabet eksenli süregelen tarihsel tecrübeyi aşıp aşamayacağı sorgulanırken güven temelli kalıcı bir işbirliğinin sağlanması önündeki engeller ve bu engelleri aşmaya yönelik çeşitli öngörüler sunuluyor. Dikkate değer öneriler sunan metin, uygulamaya dönük politikalar için önem arz ediyor.
Bu çerçevede, yayımlanan politika notlarını müzakere etmek amacıyla "İLKE Gündem Konuşmaları" gerçekleştiriliyor. Metnin yazarı Serhan Afacan'ın yanısıra uzmanların katılımıyla 11 Ocak 2018 Perşembe günü 19.00'da İLKE Teras Salonu'nda gerçekleştireceğimiz toplantıya katılımınızı bekleriz.
"Türkiye –İran İlişkilerini Yeniden Düşünmek” konulu politika notunu okumak için TIKLAYINIZ

KURULUŞLARIMIZ