İLKE Gündem Konuşmaları 1 - Türkiye'nin Suriye Politikası

2 Ocak 2018 Salı 18:00
Takvime ekle!
İLKE Merkez Bina

İLKE İlim Kültür Eğitim Derneği, şimdiye kadar Araştırma-Yayın faaliyetleri ile bünyesindeki derneklere gelecek projeksiyonu çizen önemli çalışmalara imza attı. İLKE, alanda önemli boşluğu dolduran bu çalışmalarına şimdi de İLKE Politika Notlarını ekledi. Eğitim, Yönetim, Yükseköğretim, Sivil Toplum, Dış Politika, İktisat, Kültür ve Sosyal Politika alanlarında konunun uzmanlarınca hazırlanacak bu çalışmalarla, Türkiye ve Dünya meselelerine dair bütünlüklü, odaklı, uygulanabilir politika önerileri içerecek çalışmalar yapılması hedeflenmektedir.

Politika Notları'nın ilkini M. Hüseyin Mercan kaleme aldı. "TÜRKİYE’NİN SURİYE POLİTİKASINA DAİR YENİ ÖNERİLER" başlıklı metinde Suriye'de iç savaşın başlangıcından itibaren Türkiye’nin izlediği siyasetin genel bir tahlilinin yapılmasının ardından bundan sonraki sürece dair çeşitli öngörüler sunuluyor. Dikkate değer öneriler sunan metin, uygulamaya dönük politikalar için önem arz ediyor.

Bu çerçevede, yayımlanan politika notlarını müzakere etmek amacıyla "İLKE Gündem Konuşmaları" gerçekleştirilecektir. Metnin yazarı M. Hüseyin Mercan'ın yanısıra uzmanların katılımıyla 2 Ocak 2018 Salı günü 18.00'de İLKE Teras Salonu'nda gerçekleştireceğimiz toplantıya katılımınızı bekleriz.

İLKE Politika Notu'nu okumak için TIKLAYINIZ

KURULUŞLARIMIZ