Gönüllü Yönetimi

24 Aralık 2016 Cumartesi 11:00 - 14:00
Takvime ekle!
İLKE Merkez Bina

İLKE Derneği, sivil toplum kuruluşlarının temel ihtiyaçlarına çözüm üretmek amacıyla STK AKADEMİSİ‘ni kurdu. Akademi bünyesinde sivil toplum kuruluşlarının işleyişinde ihtiyaç duyulan eğitimlerin yer aldığı “STK Kapasite Geliştirme Eğitimleri”, tecrübe aktarımının gerçekleşeceği “Siviliz Konuşmaları” ve iki yıldır yoğun katılımla gerçekleştirilen “STK Yönetici Eğitimi” yer almaktadır.

24 Eylül'de “Bilgi ve Belge Yönetimi” eğitimi ile başlayan İLKE STK Kapasite Geliştirme Eğitimleri 18 Şubat 2017’ye kadar devam edecektir. Eğitimlere katılabilmek için bir sivil toplum kuruluşunda aktif olarak görevde bulunmak gerekmektedir.

Bu kapsamda Kapasite Geliştirme Eğitimleri’nin beşincisi olan “Gönüllü Yönetimi” eğitimi Uluslararası Mülteci Hakları Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği görevini yürüten Süleyman Kurt tarafından 24 Aralık 2016 Cumartesi günü verilecektir. Eğitim 10.00-13.00 arasında gerçekleştirilecek olup, STK’larda İnsan Kaynağı Yaklaşımı, Gönüllü Yönetim Süreçleri, Profesyonel ve Gönüllü Çalışanlar Arasındaki Çatışmalar, Profesyonel Personelin Çalışma Sistemleri, Personelin Moral ve Motivasyonu gibi konular ele alınacaktır.

egitim1.jpg

KURULUŞLARIMIZ